שנת הקמה: 2017 

 מכינת סופה

אנשי צוות

5

בוגרים

60

חניכים

31

10

משך התכנית

(חודשים)

המכינה ע"ש הדר גולדין בקיבוץ סופה

דבר מנהל המכינה

מירון אורבך

"דמות האדם בישראל פירושה קודם-כל - דמות הנוער בישראל, יכולתו היוצרת, יוזמתו
החלוצית, נאמנותו לשליחות שהטילה עליו ההיסטוריה בדורנו" 
 
(ד. בן גוריון).

 

מכינת "הדר" הוקמה בקיבוץ סופה באוגוסט 2017 כחלק מהמאמץ לעודד ולחזק את החוסן החברתי והקהילתי בקיבוצי עוטף עזה בתוך המציאות הביטחונית המורכבת, להפיח חיים צעירים ורוח של ציונות ואופטימיות בכל המרחב, ולגרום לצעירים ולמשפחות מן המרכז לקבוע בו את חייהם. כבר בראשית הדרך נוצר חיבור עם משפחת גולדין, שבנה הדר נפל ונחטף במהלך מבצע "צוק איתן" ממש בסמוך לקיבוץ, מהעבר השני של גדר הגבול. הוחלט לקרוא למכינה על שמו ולאמץ את המוטו של הדר ז"ל "בעוז ובענווה".
 

הדר חתר תמיד למצוינות ולמילוי חייו במשמעות, הוא היה אדם אופטימי, אהב לקרוא וללמוד והיה אדם יצירתי בעל יכולות אומנותיות טבעיות שבהן השתמש כנקודת מוצא להביע את עצמו. בחרנו לכבד את זכרו ודמותו של הדר על ידי מתן שמו למדרשה החדשה למנהיגות חברתית אשר קמה בסמוך לגבול רצועת עזה.  מכינת הדר מביאה את החזון והמסורת  של המדרשה למנהיגות חברתית "עין פרת" למרחב ההזדמנויות הנפלא של עוטף עזה.
 

כאן, נברר ונעמיק מתוך עשייה וציונות אמיתית, פשוטה. אני מזמין אתכם למצוא את עצמכם בתוך קהילה מגוונת, לומדת, העוסקת בתלמוד המביא לידי מעשה. כאן במכינת הדר הלבבות נפגשים עם מורכבות החיים לצד הפשטות, עם הקהילה והקבוצה, עם עשייה יום יומית ולמידה מעמיקה.

הצוות

מירון אורבך | מנהל המכינה

מירון אורבך מתגורר בקיבוץ סופה יחד עם אשתו נעם. בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה מאוניברסיטת אריאל וקורס הנחיית קבוצות מטעם מכללת "גישות". בוגר שנת שירות בכפר הנוער "נווה

עמיאל". שירת כלוחם ומפקד בחיל התותחנים ובשירות מילואים פעיל. מירון שימש כרכז הדרכה במדרשה הלאומית למנהיגות, ממשל וניהול של נציבות שירות המדינה. קודם לכן, שימש כרכז ומדריך מסעות לבתי ספר תיכונים וליחידות צבאיות ב'מסע ישראלי' ובמקביל שימש כמנחה קבוצות במרכז הארצי לפיתוח מנהיגות באריאל.

 

דניאל טלמור | מדריך

דניאל, בן 24, מתגורר במושב צור משה.

בצבא שירת כקצין לוחם במערך ההגנה האווירית, שימש כמפקד מחלקה ולבסוף בתפקיד סמ"פ בסוללה. במהלך שירותו הצבאי טס למשלחת מטעם ארגון FIDF  בארה"ב על מנת לגייס כסף לטובת רווחת חיילי צה"ל.

"שמח לקחת חלק בתכנית כה משמעותית, שמפתחת את מנהיגי העתיד ומאחדת את העם ע"י יצירת קרבה חזקה בין דתיים לחילונים. מיקומינו בעוטף עזה הוא מתוך אמונה בחוסן אזרחי ובחשיבות פיתוח המקום."

קרן וידר | מדריכה

בת 23. מתגוררת בקיבוץ כיסופים כחלק מהגרעין הישראלי ע"ש בן-ציון שי-חדד המתפתח בקיבוץ במטרה לחזק את הצמיחה של התיישבות צעירה בעוטף עזה ובפריפריה.

היתה חניכה במכינה הקדם צבאית 'בני-ציון' ב2015, והמשיכה לשנה ב'.

בצבא שירתה בתפקידי פיקוד וקצונה ב'חוות השומר', בסיס טירונים של חיל החינוך.
 

"שמחה לקחת חלק בתכנית משמעותית ואיכותית, שמעוררת את האחריות אצל אזרחים צעירים
כלפיי העם והארץ."

 

אמנון סימון | מנהלן

אמנון סיים לפני כשנתיים קריירה ארוכת שנים כבנקאי,
וכיום משמש כמנהלן של מכינת דרך פרת על שם הדר גולדין ז"ל שבקיבוץ סופה.

 

"אני פוגש במכינה יום יום בני נוער נפלאים מכל גווני קשת החברה הישראלית, עומדים באתגרים משמעותיים ומכשירים את עצמם בעזרת צוות המדריכים המסור לקראת גיוסם  לצה"ל. תפקידי הצנוע הוא לדאוג לכל מחסורם".

איילה בר-און | מדריכה

בת 26 נשואה לישי. בעלת תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל ותנ"ך. מדריכה ורכזת תוכן. ניהלה את כפר הסטודנטים בשמעה- קדמה, הדריכה במסע ישראלי מבראשית, במסע יהודי ובשומר החדש .
 

"מתרגשת להיות חלק מעמותת דרך פרת ולקחת חלק בעולם המכינות. שמחה וגאה לגור בעוטף , חבל ארץ משמעותי המכיל בתוכו נופים ואנשים ערכיים ומיוחדים."

 

 
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon