שנת הקמה: 2017 

 מכינת סופה

אנשי צוות

5

בוגרים

91

חניכים

41

10

משך התכנית

(חודשים)

המכינה ע"ש הדר גולדין בקיבוץ סופה

דבר מנהל המכינה

מירון אורבך.jpg

מירון אורבך

"דמות האדם בישראל פירושה קודם-כל - דמות הנוער בישראל, יכולתו היוצרת, יוזמתו
החלוצית, נאמנותו לשליחות שהטילה עליו ההיסטוריה בדורנו" 
 
(ד. בן גוריון).

 

מכינת "הדר" הוקמה בקיבוץ סופה באוגוסט 2017 כחלק מהמאמץ לעודד ולחזק את החוסן החברתי והקהילתי בקיבוצי עוטף עזה בתוך המציאות הביטחונית המורכבת, להפיח חיים צעירים ורוח של ציונות ואופטימיות בכל המרחב, ולגרום לצעירים ולמשפחות מן המרכז לקבוע בו את חייהם. כבר בראשית הדרך נוצר חיבור עם משפחת גולדין, שבנה הדר נפל ונחטף במהלך מבצע "צוק איתן" ממש בסמוך לקיבוץ, מהעבר השני של גדר הגבול. הוחלט לקרוא למכינה על שמו ולאמץ את המוטו של הדר ז"ל "בעוז ובענווה".
 

הדר חתר תמיד למצוינות ולמילוי חייו במשמעות, הוא היה אדם אופטימי, אהב לקרוא וללמוד והיה אדם יצירתי בעל יכולות אומנותיות טבעיות שבהן השתמש כנקודת מוצא להביע את עצמו. בחרנו לכבד את זכרו ודמותו של הדר על ידי מתן שמו למדרשה החדשה למנהיגות חברתית אשר קמה בסמוך לגבול רצועת עזה.  מכינת הדר מביאה את החזון והמסורת  של המדרשה למנהיגות חברתית "עין פרת" למרחב ההזדמנויות הנפלא של עוטף עזה.
 

כאן, נברר ונעמיק מתוך עשייה וציונות אמיתית, פשוטה. אני מזמין אתכם למצוא את עצמכם בתוך קהילה מגוונת, לומדת, העוסקת בתלמוד המביא לידי מעשה. כאן במכינת הדר הלבבות נפגשים עם מורכבות החיים לצד הפשטות, עם הקהילה והקבוצה, עם עשייה יום יומית ולמידה מעמיקה.

הצוות

מירון אורבך | מנהל המכינה

מירון מתגורר בקיבוץ סופה, נשוי לנעם ואבא לנטע המתוק. בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה מאוניברסיטת אריאל וקורס הנחיית קבוצות מטעם מכללת "גישות". בוגר שנת שירות בכפר הנוער "נווה עמיאל" שבעמק יזרעאל. שירת כלוחם ומפקד בחיל התותחנים ובשירות מילואים פעיל. מירון שימש כרכז הדרכה במדרשה הלאומית למנהיגות, ממשל וניהול של נציבות שירות המדינה. קודם לכן, שימש כרכז ומדריך מסעות לבתי ספר תיכונים וליחידות צבאיות ב'מסע ישראלי' ובמקביל שימש כמנחה קבוצות במרכז הארצי לפיתוח מנהיגות באריאל. החל משנת 2018, מירון מנהל את מכינת סופה.

 

מירון אורבך.jpg

קרן וידר | מדריכה
 

קרן נולדה וגדלה במושב שדה יעקב שבעמק יזרעאל, בת 24, נשואה לאחיה ומתגוררת בקיבוץ סופה.

בוגרת שנה א' ושנה ב' של המכינה הקדם צבאית 'בני ציון'. במסגרת שירותה הצבאי  שימשה בתפקידי פיקוד וקצונה בבסיס 'חוות השומר', בסיס טירונים של חיל החינוך.  קרן מדריכה שנה שניה במכינת סופה.

 

"שמחה לקחת חלק בתכנית משמעותית ואיכותית, שמעוררת את האחריות אצל אזרחים צעירים
כלפיי העם והארץ."

 

קרן וידר.jpg

איתן זאבו | מדריך
 

איתן נולד וגדל בכפר סבא, בן 25 ובוגר מכינת עין פרת בכפר אדומים. במסגרת שירותו הצבאי שימש כסגן מפקד פלוגת טירונים בבסיס ההכשרות של חטיבת הנח"ל. קודם לכן, שימש כמפקד מחלקת לוחמים בגדוד 932 של החטיבה.  כיום,  מדריך שנה ראשונה במכינת סופה.

"שמח לקחת חלק בתכנית שמפתחת את מנהיגי העתיד ומאחדת את העם ע"י יצירת קרבה חזקה בין דתיים לחילונים".

WhatsApp Image 2020-10-14 at 08.13.30.jp

רות ענבר | מדריכה
 

רות גדלה והתחנכה בערד, בת 23 ובוגרת מכינת עין פרת בכפר אדומים.

במסגרת שירותה הצבאי שימשה כקצינת ארגון רפואה בחטיבת הנח"ל. קודם לכן, שימשה כחובשת בחיל הרפואה. כיום,  מדריכה שנה ראשונה במכינת סופה.
 

"מתרגשת להיות חלק מהמדרשה למנהיגות חברתית עין פרת ולחזור לעולם המכינות. שמחה וגאה לגור בעוטף עזה״

 

WhatsApp Image 2020-10-14 at 08.13.31.jp

אמנון סימון | מנהלן
 

אמנון, גדל והתחנך בבני ברק, נשוי לגילה, אבא לשלושה ילדים uסבא צעיר לנכדים מתוקים.

מתגוררים כיום במושב יבול לאחר שקיבלו החלטה לעזוב את מרכז הארץ ולהדרים לאזור יפה זה.

סיים לפני כשלוש שנים קריירה ארוכת שנים כבנקאי וכיום משמש כמנהלן של המכינה בקיבוץ סופה.

"אני פוגש במכינה יום יום בני נוער נפלאים מכל גווני קשת החברה הישראלית, עומדים באתגרים משמעותיים ומכשירים את עצמם בעזרת צוות המדריכים המסור לקראת גיוסם  לצה"ל. תפקידי הצנוע הוא לדאוג לכל מחסורם".

אמנון סימון.jpeg