אנשי צוות

4

שנת הקמה: 2016 

מכינת נופי פרת

בוגרים

80

חניכים

37

10

משך התכנית

(חודשים)

דבר מנהל המכינה

לימור וייסברט

מכינת נופי-פרת, פנינה בלב מדבר.

כאן, בין הרי יהודה, על גבעה מדברית מניפים טוריה, בונים במלט, מנסרים בעץ- בונים מכינה חדשה!

למי שיש בו ניצוץ של חלוציות. שתמיד, הוא אוהב להיות איפה שדברים מתחילים, שיש בו את הרצון ליצור, לחדש,
לבנות יש מאין- נופי פרת היא הבית.

המכינה בנופי פרת היא שילוב נדיר של משפחת עין פרת עם מסורת של מצוינות, לימוד ברמה גבוהה ופעילות איכותית
 ובין  תעוזה, יוזמה וחוצפה חיובית של מכינה חדשה.

 

עבודה קשה.

ורק עבודה קשה מקדמת אותנו קדימה. בסבלנות.
לאורך זמן. ללא רעש וצלצולים. פשוט, כי זה הדבר הנכון לעשות!.

ללמוד ללמוד ולא להפסיק ללמוד עד הנשימה האחרונה!

כבר אמר אריסטו, החכם באדם :"כל בני האדם שואפים מטבעם אל הדעת". כל בני האדם סקרנים. חלקינו רוצים לדעת את הנפש, חלקינו את אנרגיית השמש, חלקינו את הד.נ.א, את האסטרטגיה הצבאית ועוד ועוד. כל אחד ומה שנפשו חפצה לדעת.  

מי שסובב אותך הוא חלק אמיתי ממי שאתה.

כבני טיפוחיו של העולם המערבי, אנו נוטים לסכם את עולמנו דרך עדשת האינדיבידואל.

אני מאמינה שהחברה היא רשת סבוכה של חוטים , ועולמו של הפרט תלוי הרבה יותר ממה שאנו חושבים בעולמו של הזולת.

ציונות, יהדות, ערכים הם לא מילה גסה.

החיים אינם ואקום. אדם שאינו מאמין בערכים מסוימים, הופך את מחשבתו ויותר מכך – את מעשיו לשדה בר. גידולים שלא נבחרו על ידו- יכו שורש.רוח הזמן היא פוסט ציונות וזהות קוסמופוליטית. אני מאמינה שלמדינת ישראל אתגרים רבים מכדי שנוכל לנוח בצל תאנה.

יש לנו מדינה לבנות! צבא חזק, ממשל תקין, חברה מלוכדת, כלכלה משגשגת ועוד. יש לנו מורשת יהודית ענפה עם ספרות מפותחת ומנהגים מופלאים- הבורות היא סם המוות של היהדות. עלינו להכיר ולהתוודע אל אוצרותינו התרבותיים.

שקט וצניעות.

כשנחישות פנימית קיימת, רוחות אינן יכולות לטלטל. אני מאמינה שלכל אדם יכול להיות עמוד שדרה נפשי נוסף על זה הגופני. עמוד שדרה זה נקנה בעבודה שקטה, מתוך כבוד ורגישות לאחר. זהו המקום שממנו יוצאים ואליו חוזרים. מקור הכוח שבסיסו ענווה.

 

האני מאמין שלי...

 צייר סרן אלכס זינגר ז׳׳ל

אנחנו מחפשים אתכם

חבר'ה שרואים בבעיה- אתגר! 

חבר'ה שרוצים להיטיב עם החברה בישראל

חבר'ה שיש להם ראש יצירתי ומוכנים לחלום בגדול! 
חבר'ה שמסתכלים רחוק אבל יודעים שלכל פרט יש חשיבות בתמונה הגדולה!

רגישים - לא רק לעצמם

מכינת נופי פרת היא בית לאנשים רגישים שרואים גם את מי שחלש בחברה וזקוק לעזרה. בכל קבוצת ייחוס, באזור המגורים שלכם, בחברה הישראלית. אנחנו מחפשים אנשים רגישים שלא מבקשים רק את הישרדות החזק, אלא רואים עצמם כאחראים לכל החוליות בחברה- גם אלו בעלי הצרכים המיוחדים, גם אלו החלשים כלכלית, גם אלו שזהותם העצמית מדוכאת והרשימה ארוכה.

 

עושים ולא מדברים

אנו מחפשים את כל מי שיש לו מחשבה יצירתית איך ניתן לסייע, איך אפשר להקל, איך ניתן לשנות לפעמים את המציאות ולפעמים את התודעה החברתית.

אתכם בעלי המחשבה היצירתית שמוכנים לחלום בגדול. שרוצים להשפיע באמת. אתכם שיודעים לממש את החלום, לרדת לפרים הקטנים, לרתום אחרים, ולעשות!

.

 

הצוות

לימור וייסברט | מנהלת המכינה

לימור ילידת ירושלים, מתגוררת היום עם משפחתה בנופי פרת. עו"ד, בוגרת B.A במשפטים באוניברסיטת בר אילן. כותבת כעת תזה בלימודי תואר שני בפילוסופיה יהודית באוניברסיטה העברית. בוגרת קורס מדריכים בכירים ליוגה במכון וינגייט, בין מייסדי בית מדרש "עבודה שבגוף". לימדה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, במדרשת עין פרת ועוד. בעבר, שליחת הסוכנות לאוסטרליה, דרום אפריקה וארה"ב. החל משנת 2016 מנהלת את שלוחת נופי פרת.

 

עדי גינדי | מדריך

עדי נולד וגדל ברמת השרון, בן 24, בוגר המכינה הקדם צבאית תבור בנצרת עילית. שירת ביחידת הקומנדו מגלן. במהלך השירות תפקד במשך שמונה חודשים כמפקד טירונים ביחידה. כיום מדריך שנה ראשונה במכינת עין פרת נופי פרת.

עדי גינדי

עדי אסתרי | מדריך

עדי נולד וגדל בעמק הירדן, בן 27 בוגר המכינה הקדם צבאית עין פרת. עדי נשוי למעיין ואבא לילד מתוק בשם אורי. במהלך שירותו הצבאי שירת כלוח ומפקד ביחידת מגלן. כיום מתגורר עדי ביישוב נופי פרת ומדריך שנה שנייה במכינה.

 

עדי אסתרי.png

לינוי ביליק | מדריכה

לינוי נולדה וגדלה בעיר באר שבע. כיום מתגוררת ביישוב הקהילתי מיתר שבנגב. בת 26  בוגרת המכינה הקדם צבאית נחשון בשדרות. במסגרת שירותה הצבאי שירתה בתור לוחמת וקצינה בחיל האיסוף הקרבי. לאחר מכן תפקדה בתור סמ"פ בגדוד ברדלס וכקצינת המבצעים של הגדוד. בתפקידה האחרון נבחרה לינוי לפקד על צוות לוחמות ראשון ביחידה מבצעית ומסווגת של חיל המודיעין. כיום לינוי מדריכה במכינה הקדם צבאית עין פרת נופי פרת.

 

Tree on Cliff

קבצים

 

לו"ז שנתי נופי-פרת

(2018)

הגדה של פסח

(נוסח נופי-פרת)

משואה לתקומה

(תכנית הסמינר)

חובק למטייל

(מחזור ב')

סדרת יו"ש

(מחזור ב')